سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

تفاوت های کک و کنه و راه های شناسایی آنها

در این مقاله قصد داریم در ابتدا به این بپردازیم که تفاوت های اصلی کک و کنه از نظر ظاهری چیست و بررسی علائم نیش هر کدام و بهترین روش های سمپاشی برای از بین بردن کک و کنه را بررسی می نمائیم پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بررسی تفاوت های کک و کنه از نظر ظاهری

کک و کنه هر دو انگل خارجی هستند که روی حیوانات زندگی می کنند و از خون آنها تغذیه می کنند. در حالی که آنها برای حیوانات خانگی و افراد مضر هستند، آنها دو موجود کاملا متفاوت هستند. کک ها حشرات کوچک و بدون بال هستند، در حالی که کنه ها حشراتی هستند که به داخل پوست میزبان نفوذ می‌کنند و از آن تغذیه می‌کنند. کنه‌ها به دو نوع نرم و سخت تقسیم می‌شوند.

دانستن تفاوت بین کک و کنه به چند دلیل مهم است. اول، می تواند به شما در شناسایی و درمان سریعتر و موثرتر کمک کند. دوم، می تواند به شما در درک خطرات انتقال بیماری از هر انگل کمک کند.

مشخصات ظاهری و رفتاری کک ها تفاوت کنه و کک

مقایسه شکل ظاهری کک و کنه

 • ظاهر و اندازه :کک ها بسیار کوچکتر از کنه ها هستند. کک های بالغ معمولاً حدود 1/8 اینچ طول دارند، در حالی که کنه های بالغ می توانند تا 1/2 اینچ طول داشته باشند.
 • شکل :کک ها بدنی صاف و بیضی شکل دارند. کنه ها بدنی گردتر و قطره ای شکل دارند.
 • رنگ :کک ها معمولا قهوه ای یا قهوه ای مایل به قرمز هستند. کنه ها می توانند قهوه ای، سیاه یا خاکستری باشند.
 • تعداد پاها:کک ها شش پا دارند در حالی که کنه ها هشت پا دارد.

سایر ویژگی های متمایز :کک ها قسمت دهانی بلند و سوراخ دار دارند که از آن برای مکیدن خون از میزبان خود استفاده می کنند. کنه ها دارای قسمت دهانی خاردار هستند که از آن برای چسباندن خود به میزبان و تغذیه استفاده می کنند.

مقایسه خصوصیات رفتاری کنه و کک

 • کک های می‌جهند و حرکت زیادی دارند اما کنه ها به پوست میزبان میچسبند.
 • هردو این حشرات هم انسان و هم حیوانات را به عنوان میزبان انتخاب می‌کنند.
 • کک‌ها از حس حرارت و ایجاد امواج صوتی برای شناسایی میزبان خود استفاده می‌کنند
 • چرخه زندگی کک ها و کنه ها شامل مراحل تخم‌گذاری، لارو، شکارنده (پوپا) و حشره بالغ می‌شود
 • دندانه‌های ناخنی قوی در دهان کک ها این امکان را فراهم می‌کند که به راحتی به پوست میزبان‌ها نفوذ کرده و خون را جذب کنند اما کنه ها به پوست میزبان میچسبند و بعد از مکیدن خون به اندازه نیاز جدا می‌شوند.
مشخصات ظاهری و رفتاری-کنه ها تفاوت کنه و کک
مطالعه بیشتر

آشنایی بیشتر با حشره کنه؟  کنه کبوتری چیست؟

بررسی علائم و نیش کک

اگر کک شما را نیش بزند ممکن اندکی بعد از نیش کک علائم زیر در محل نیش کک ظاهر شود:

1-سرخی و تورم

2-خارش شدید

3-درد

جای نیش کک روی بدن میزبان نیش کک میش های متعدد کک

بررسی علائم و نیش کنه

نیش کنه در اغلب موارد بی ضرر است ولی میتواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود. علائمی که در هنگام نیش کنه ممکن است ایجاد شود:

1-درد در محل گزش

2-احساس سوزش در محل گزش

3-تاول

4-خارش

جای نیش کنه روی بدن میزبان نیش کنه چسبیدن کنه به بدن

بهترین روش های سمپاشی کنه ها

کنه ها انگل های کوچک و خونخواری هستند که می توانند انواع بیماری ها را به انسان و حیوانات منتقل کنند. در حالی که چندین راه برای جلوگیری از گزش کنه وجود دارد، سمپاشی حیاط خانه با کنه کش یکی از موثرترین راه ها برای کاهش جمعیت کنه و محافظت از خود و عزیزانتان است. 

انواع مختلفی از اسپری های کنه وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از رایج ترین انواع اسپری کنه عبارتند از:  

 • پرمترین یک حشره کش وسیع الطیف است که در برابر انواع وسیعی از کنه ها موثر است. همچنین ماندگاری نسبتاً طولانی دارد و تا شش هفته محافظت می کند.  
 • بیفنترین یکی دیگر از حشره کش های کاربردی است که علیه کنه ها موثر است. همچنین نسبتاً مقاوم در برابر نور است، به این معنی که در برابر نور خورشید به سرعت تجزیه نمی شود.  
 • دلتامترین یک حشره کش سریع الاثر است که در برابر انواع کنه ها موثر است. همچنین ماندگاری نسبتاً طولانی دارد و تا هشت هفته محافظت می کند. 
 • سیفلوترین یک حشره کش با طیف وسیع است که در برابر کنه ها موثر است. همچنین ماندگاری نسبتاً طولانی دارد و تا چهار هفته محافظت می کند.

سمپاشی و از بین بردن کک

کک ها حشرات کوچک و بدون بال هستند که از خون پستانداران و پرندگان تغذیه می کنند. آنها می توانند هم برای حیوانات خانگی و هم برای انسان ها آزاردهنده باشند و همچنین می توانند بیماری ها را منتقل کنند. اگر در خانه خود هجوم کک دارید، مهم است که اقدامات لازم را برای خلاص شدن از شر آنها در اسرع وقت انجام دهید.

یکی از موثرترین راه‌ها برای از بین بردن کک‌ها، اسپری کردن خانه با اسپری و سموم کک کش است. اسپری های کک حاوی حشره کش هایی هستند که در صورت تماس کک ها را از بین می برند. با این حال، انتخاب اسپری مناسب برای کک و استفاده ایمن و موثر از آن مهم است.

برای مشاوره خرید سموم و یا انجام سمپاشی در منزلتان با ما تماس بگیرید ما سریعا به شما کمک خواهیم کرد.

انواع اسپری کک

انواع مختلفی از اسپری های کک موجود است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از رایج ترین انواع اسپری کک عبارتند از:

دسته ای از حشره کش ها هستند که در برابر طیف گسترده ای از کک ها موثر هستند. آنها همچنین برای حیوانات خانگی و انسان نسبتاً ایمن هستند.

 • ارگانوفسفره ها دسته‌ای از حشره کش ها هستند که در برابر کک ها موثر هستند. با این حال، آنها سمی تر از پیرتروئیدها هستند و در صورت عدم استفاده صحیح می توانند برای حیوانات خانگی و انسان مضر باشند.
 •  کاربامات ها دسته سوم حشره کش ها هستند که در برابر کک ها موثر هستند. آنها همچنین برای حیوانات خانگی و انسان نسبتاً ایمن هستند.
 •  نئونیکوتینوئیدها دسته جدیدی از حشره کش ها هستند که در برابر کک ها موثر هستند. آنها همچنین برای حیوانات خانگی و انسان نسبتاً ایمن هستند.
 • اسپری‌های طبیعی برای از بین بردن کک در دسترس هستند، اما معمولاً به اندازه اسپری‌های شیمیایی کار ساز نیستند. برخی از اسپری های طبیعی رایج برای کک شامل روغن نعناع، روغن سدر و روغن چریش هستند.
برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد سمپاشی کک ها با با تماس بگیرید.
 • انجام تمام امور سمپاشی ساختمان، منزل و مراکز عمومی، دامداری و … با تجهیزات پیشرفته و پرسنل متخصص در زمینه سمپاشی محیط و بهداشت محیط
 • استفاده از سموم با کیفیت و بی خطر برای انسان و محیط زیست

قبل از سمپاشی توجه کنید:

 •  دستورالعمل های روی برچسب اسپری کک و کنه را به دقت بخوانید و دنبال کنید.
 • هنگام استفاده از اسپری کک از لباس های محافظ مانند دستکش، آستین بلند و شلوار استفاده کنید و از تماس پوست بدن با سموم خودداری کنید.
 •  اسپری مخصوص ازبین بردن کک را در تمام مناطقی از خانه خود که احتمال وجود کک در آنها وجود دارد، از جمله فرش، مبلمان و ملافه و محیط زندگی حیوانات خانگی اسپری کنید.
 •  اسپری مخصوص از بین بردن کنه را در تمام مناطقی از حیاط خود که احتمال وجود کنه وجود دارد، از جمله چمنزارها، درختچه ها، درختان و توده های چوبی اسپری کنید.

مطالب مرتبط

سمپاشی هتل در کرج سمپاشی در هتل سمپاشی ذر هتل و مراکز اقامتی

سمپاشی هتل

سمپاشی هتل‌ها و مراکز اقامتی یکی از راه‌های مؤثر در کنترل حشرات است. این فرآیند به استفاده از مواد شیمیایی ضد حشرات برای از بین بردن و کنترل حشرات ناخواسته در محیط‌های داخلی و خارجی می‌پردازد.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی پارکینگ در کرج

سمپاشی پارکینگ

سمپاشی منظم و اصولی در پارکینگ‌ها امری ضروری است. در این مقاله، به معرفی اقدامات مهم قبل و بعد از سمپاشی پارکینگ، اهمیت سمپاشی اصولی، تفاوت‌ سمپاشی  بین پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، انتخاب شرکت‌سمپاشی معتبر می‌پردازیم

مطالعه بیشتر»
سمپاشی و تله گذاری در کارخانه

سمپاشی کارخانه

در این مطلب به بررسی نیاز به سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی پرداخته می‌شود و روش‌ها و مزایای استفاده از این رویکرد را بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی رستوران کرج سمپاشی حشرات و آفات رستوران

سمپاشی رستوران

سمپاشی رستوران و مراکز تهیه غذا در سمپاشی رستوران و سمپاشی مراکز تهیه غذا یکی از جنبه‌های حیاتی در حفظ بهداشت و سلامت مشتریان است.

مطالعه بیشتر»