سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

روش های درمان و تسکین نیش پشه

نیش پشه‌ها می‌تواند منجر به خارش و ناراحتی شدید و بیماری شود. در این مقاله، به بررسی روش‌های مختلف درمان و تسکین عوارض نیش پشه می‌پردازیم. از روش‌های طبیعی گرفته تا داروها و محصولات تجاری، ما به شما راهنمایی خواهیم داد تا بهترین راهکارها برای تسکین از نیش پشه‌ را انتخاب کنید. همچنین، توصیه‌هایی برای پیشگیری از نیش پشه‌ها نیز ارائه می‌شود و به سوالات پرتکرار در مورد پشه ها پاسخ می‌دهیم پس با ما همراه باشید.

پشه ها چطور نیش می‌زنند؟

  1. نیش پشه برای هیچکس جالب نیست. بنابراین، وقتی این حشرات خونخوار به شما نزدیک می‌شوند، مهم است که چند ترفند تاثیرگذار برای کمک به درمان نیش پشه و جلوگیری از خارش آن‌ها بدانید. نیش پشه باعث ایجاد برجستگی های خارش دار و قرمز رنگی می‌شوند که پس از گزش توسط پشه ماده روی پوست شما ظاهر می شود.

    پشه ماده پس از فرود آمدن بر روی پوست شما، چهار قسمت دهان تیز را وارد پوست شما می کند تا بافت را بررسی کند تا زمانی که به یک رگ خونی کوچک یا مویرگ برخورد کند. او از یک قسمت دهان برای مکیدن خون و از قسمت دیگر برای تزریق بزاق به پوست شما استفاده می کند. بزاق او به عنوان یک ضد انعقاد عمل می کند که اجازه می دهد خون شما راحت تر جریان یابد.

درمان جای نیش پشه جای نیش پشه چه شکلی است؟

چرا نیش پشه باعث خارش می شود؟

  • احساس خارشی که پس از نیش زدن توسط پشه احساس می کنید، واکنش طبیعی بدن شما به بزاق پشه است. سیستم ایمنی بدن شما بزاق را به عنوان یک مهاجم خارجی شناسایی می کند و برای مبارزه با آن هیستامین تولید می کند. این می تواند باعث خارش اعصاب در آن ناحیه شود. هنگامی که هیستامین بیش از حد آزاد می شود، ناحیه اطراف نیش پشه می تواند متورم شود و علاوه بر خارش متورم و قرمز هم شود.

چه کسانی به نیش پشه آلرژی دارند؟

خبر خوب این است که بسیاری از بزرگسالان در طول زندگی خود نسبت به بزاق پشه حساسیت زدایی شه اند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک به پروتئین های موجود در بزاق پشه داشته باشند که می تواند باعث تورم، قرمزی، خارش، درد و گرمای شدید تری شود. آلرژی به پشه، که به آن سندرم اسکیتر نیز می‌گویند، در کودکان، افراد مبتلا به اختلالات سیستم ایمنی و بزرگسالانی که قبلاً در معرض نیش آن نوع پشه‌ قرار نگرفته‌اند، شایع‌تر است.

روش تسکین نیش پشه

برای جلوگیری از خارش نیش پشه، مهمترین چیز این است که خاراندن را متوقف کنید. در حالی که ممکن است این کار غیر منطقی به نظر برسد (و اراده زیادی را می طلبد!)، خاراندن نیش پشه می تواند پوست را بیشتر ملتهب و تحریک کند. شما همچنین در معرض خطر شکستن پوست هستید، که می تواند باعث عفونت شود.

برای کاهش جریان خون در ناحیه گزش پشه، چیزی سرد را به آن ناحیه فشار دهید، مانند یخ یا کیسه خنک کننده.

برای کمک به کاهش التهاب و تسکین خارش، لوسیون کالامین، خمیر جوش شیرین یا کرم هیدروکورتیزون را میتوانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید و در روی محل نیش بمالید.

اگر گزش پشه بسیار خارش دارد، یک آنتی هیستامین خوراکی مصرف کنید

روش های درمان و تسکین نیش پشه علائم نیش پشه علائم شدید نیش پشه آلرژی به نیش پشه
مطالعه بیشتر

نکات مهم در مورد سمپاشی پشه ها 

پشه‌های ماده جذب آب های راکد می‌شوند تا بتوانند تخم‌گذاری کنند. برخی از پشه‌ها می‌توانند در در یک قاشق چای‌خوری آب ایستاده تکثیر شوند، که این مقدار به راحتی در لاستیک‌های قدیمی، قوطی‌ها، سطل‌های زباله، گلدان‌های گل و قفس پرندگان به راحتی یافت می‌شود.

آنها همچنین جذب بوی بدن، تعریق، گرمای بدن و دی اکسید کربنی که هنگام نفس کشیدن از بدن خارج می کنید، می شوند. از آنجایی که همه افراد متفاوت هستند، به نظر می رسد برخی از افراد برای پشه ها جذاب تر از دیگران هستند.

پشه‌های نر فقط حدود یک هفته عمر می‌کنند، اما پشه‌های ماده معمولاً چند هفته عمر می‌کنند. میانگین طول عمر یک پشه بر اساس گونه و همچنین دما، رطوبت و بازه زمانی از سال متفاوت است.

پشه های ماده برای تولید نسل و بقای خود به خون نیاز دارند. آنها از خون انسان یا حیوانات خانگی به عونا وعده غذایی استفاده می‌کنند و نیش میزنند.

پشه ها می توانند از طریق نیش خود بیماری هایی مانند ویروس نیل غربی، مالاریا و زیکا را گسترش دهند.

نیش پشه ناخوشایند است و اغلب منجر به جوش های بزرگ، خارش دار و قرمز می شود. با نحوه درمان نیش پشه آشنا شوید.

اگر هنگام خاراندن پوست را بشکافید به طوری که زخم شود، جای نیش پشه ممکن است عفونی شود. علاوه بر این، نیش پشه های حامل ویروس یا انگل می تواند بیماری هایی را به انسان منتقل کند که می تواند باعث بیماری شدید و گاهی کشنده شود.

آب راکد را از اطراف حیاط و خانه خود حذف کنید.

اگر در اطراف خانه تان باغچه دارید حواستان به چمن های اطراف خانه باشد و علف های هرز اضافی را در اطراف خانه خود که پشه ها دوست دارند در آن استراحت کنند و پنهان شوند حذف کنید.

در هنگام غروب و سحر که پشه ها بیشترین فعالیت را دارند  خانه در و پنجره ها را بسته نگه دارید تا از ورود آنها به خانه جلوگیری کنید.

هنگامی که می دانید پشه ها در نزدیکی شما هستند، شلوار و پیراهن آستین بلند بپوشید.

منبع بخشی از مطلب:  www.raid.com

مطالب مرتبط

سمپاشی مارمولک کرج سم مارمولک

سمپاشی مارمولک

قبل از اقدام به سمپاشی برای کنترل مارمولک‌ها، لازم است مطمئن شوید که واقعاً نیاز به این اقدام دارید یا خیر. مارمولک‌ها از آن دسته آفاتی محسوب می‌شوند که فواید زیادی دارند و کشتن آنها ممکن است به تعادل طبیعت و محیط زیست آسیب برساند. سمپاشی تضمینی مارمولک ها در کرج با سموم مناسب

مطالعه بیشتر»
سمپاشی عنکبوت در کرج سم عنکبوت

سمپاشی عنکبوت

احتمالا شما هم با تارهای عنکبوت یا عنکبوت های کوچک در خانه موجه شده اید. در واقع این عنکبوت ها خطر چندانی ندارند اما برخی

مطالعه بیشتر»

سمپاشی مار

دفع مارها و کنترل آنها می‌تواند یک چالش جدی در مناطقی با تنوع زیستی بالای مار ها باشد. محافظت از خود و اماکن زندگی از

مطالعه بیشتر»
سمپاشی زنبور دفع زنبور از محل زندگی

سمپاشی زنبور

در صورت مشاهده زنبورها در نزدیکی محل زندگیتان ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و تا جای امکان از مواد شیمیایی برای از بین بردن آنها استفاده نکنید. متخصصین ما در هوپاد صنعت ایمن پادمیرا همیشه پیشنهاد می‌کنند در صورت مواجه با زنبور ها حتما با افراد متخصص تماس بگیرید تا با روش های غیر شیمیایی آنها را از محل زندگی شما دور کنیم.

مطالعه بیشتر»