سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی زنبور

در فصل هایی مثل بهار و تابستان فعالیت زنبور ها بیشتر شده و یا خانه های حیاطدار و اطراف باغ ها و  روستا ها به خاطر داشتن درخت میوه های شیرین شاهد زبنور ها خواهیم بود. از آنجایی که زنبور ها نقش بسیار مهمی در گرده افشانی دارند به طور کلی یک نوع آفت و یا حشرات مزاحم شناخته نمی‌شود البته این بستگی به نوع زنبور ها هم دارد و قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد دفع آنها از محیط زندگی باید به آن توجه داشت. در صورت مشاهده زنبورها در نزدیکی محل زندگیتان ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و تا بجای سمپاشی زنبورها با مواد شیمیایی از روش ها طبیعی برای دفع زنبور ها استفاده کنید. متخصصین ما در هوپاد صنعت ایمن پادمیرا همیشه پیشنهاد می‌کنند در صورت مواجه با زنبور ها حتما با افراد متخصص تماس بگیرید تا با روش های غیر شیمیایی آنها را از محل زندگی شما دور کنیم به همین منظور ما همه روزه آماد پاسخگو سوالات شما در زمینه دفع زنبورها و دیگر حشرات هستیم.

سمپاشی زنبور در کرج سمپاشی طبیعی زنبور

روش هایی برای جایگزینی سمپاشی زنبور ها

انتخاب یک روش جایگزین برای سمپاشی از طریق مواد شیمیایی برای دور نگه داشتن زنبورها از مناطق زندگی، شیوه ‌ای دوستدار طبیعت است به همین دلیل بازدارنده های طبیعی روش بهتری برای دور کردن زنبور ها از محل زندگی انسان هاست. در اینجا چند راه سازگار با محیط زیست برای کنترل زنبورها بدون آسیب رساندن به آنها آورده شده است:

 • گیاهان دافع زنبور عسل: گیاهان خاصی دارای رایحه هایی هستند که زنبورها از آن دوری می‌کنند. گیاهانی مانند نعناع، اکالیپتوس، سیترونلا یا گل همیشه بهار را در محل زندگی خود یا در نزدیکی نقاط ورودی پرورش دهید تا از نزدیک شدن بیش از حد زنبورها جلوگیری کنید.
 • نقاط ورودی مهر و موم: اطمینان حاصل کنید که هر شکاف یا منافذی را در محل زندگی خود ببندید تا از ورود زنبورها به منزل جلوگیری شود. برای بستن شکاف‌های اطراف درها، پنجره‌ها و سایر نقاط ورودی احتمالی از درزگیرها استفاده کنید.
 • منابع غذایی جذاب را حذف کنید: زنبورها جذب منابع غذایی شیرین و معطر می شوند، بنابراین هنگام
 • از تله زنبور عسل استفاده کنید: به جای اسپری کردن مواد شیمیایی مضر، از تله زنبور عسل استفاده کنید. این تله ها برای جذب و گرفتن زنبورها بدون آسیب رساندن به آنها طراحی شده اند با این روش زنبورها را با خیال راحت از محل زندگی خود رها کنید. برای مثال برخی از عطرهای میوه، به ویژه اسانس‌های میوه‌ها مثل نارنگی، هلو یا انگور می‌توانند زنبورها را به سمت خود جلب کنند. شما می‌توانید چند قطره از این عطرها را روی کاغذی بمالید و در نزدیکی محل زندگی زنبورها قرار دهید. بعد از جمع‌آوری زنبورها می‌توانید کاغذ را به محل دیگری منتقل کنید و آنها را آزاد کنید.
 • ساشه‌های دافع: از مواد دافع طبیعی مانند کیسه‌های اسطوخودوس یا دارچین برای جلوگیری از تجمع زنبورها استفاده کنید. این کیسه ها را در مناطقی که احتمال ورود زنبورها وجود دارد قرار دهید تا آنها را دور نگه دارید.
 • آموزش و افزایش آگاهی: درک اهمیت زنبورها در اکوسیستم و نقش آنها در گرده افشانی می تواند به ایجاد حس همزیستی کمک کند. به دیگران در مورد اهمیت زنبورها و اینکه چرا آسیب نرساندن به آنها ضروری است آموزش دهید.
 • با زنبورداران محلی تماس بگیرید: اگر با انبوهی از زنبورها مواجه شدید یا کندویی در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کردید، با زنبورداران محلی یا متخصصان کنترل زنبورها تماس بگیرید. آنها می توانند با روش های حرفه ای و راحت زنبورها را به مکان مناسب تری منتقل کنند.

به یاد داشته باشید، زنبورها نقش مهمی در گرده افشانی گیاهان دارند و برای اکوسیستم ما حیاتی هستند. یافتن راه هایی برای همزیستی مسالمت آمیز با آنها بدون توسل به روش های مضر مانند پاشیدن مواد شیمیایی که می تواند عواقب گسترده ای بر محیط زیست داشته باشد، ضروری است.

حمله زنبور ها و روش دفع آنها سمپاشی زنبور

در صورت مواجهه با حمله زنبور ها یا دیدن کندو آنها چه کنیم؟

در صورت مواجهه با حمله زنبورها یا دیدن کندوهای آنها در نزدیکی خانه خود، مراعات موارد زیر به شما کمک می‌کند تا بهترین راه حل را برای مدیریت این موقعیت انتخاب کنید:

 1.  در ابتدا آرامش خود را حفظ کرده و سعی نکنید که زنبور ها را تحریک کنید. در صورتی که زنبورها به شما حمله نمی‌کنند، بهتر است فاصله بگیرید و از حرکات ناگهانی، صداهای بلند، و استفاده از عطرهای شدید که می‌توانند زنبورها را تحریک کنند پرهیز کنید.
 2. در مرحله بعدی باید علت حضور ناگهانی زنبور ها را بررسی کنید و نوع زنبورها را تشخیص دیهد.
 3. تشخیص نوع زنبورها می‌تواند به مدیریت آنها کمک کند. اگر زنبورها تهاجمی و خطرناک هستند، بهتر است اقدامات مناسب‌تری انجام دهید و یا با افراد متخصص تماس بگیرید و به طور خود سرانه کاری انجام ندهید.
 4. عدم استفاده از سمپاشی به طور خودسرانه: ستفاده از سمپاشی در مقابله با زنبورها یک راه حل غیراخلاقی و خطرناک است، زیرا می‌تواند به کشتن زنبورها و به طور غیرمستقیم به تخریب زنبورستان‌ها منجر شود. زنبورها جزئی از بومیان محل زندگی هستند و نقش حیاتی در پلیناتیسم و گرده‌افشانی دارند و اصولا حشرات موذی نیستند و به عنوان آفات شناخته نمی‌شوند بنابراین از سمپاشی زنبورها خود داری کنید. و در صورت ایجاد مشکلات برای شما حتما با ما تماس بگیرید.
 5. تمیز نگه‌داشتن محیط اطراف خانه: کنترل فضای اطراف خانه می‌تواند به کاهش جذب زنبورها منجر شود. از جمله اقدامات این تمیزی می‌توان به از بین بردن کندوهای خالی، انباری‌های باز، و دیگر مکان‌هایی که زنبورها ممکن است آنها را به عنوان محل انتخاب کنند، اشاره کرد.
 6. مشاوره از کارشناسان محلی: اگر موقعیت به طور جدی تری به نظر می‌رسد و شما نیاز به اقدامات حمایتی دارید، بهترین کار این است که با کارشناسان دفع آفات و حشرات محلی تماس بگیرید و راهنمایی لازم را دریافت کنید. ما در شرکت هوپاد صنعت ایمن پادمیرا در زمینه دفع آفات و حشرات در کنار شما هستیم.

در کل، استفاده از روش‌های بدون خطر و غیرمخرب مثل از بین بردن محل انتخابی زنبورها و همچنین جلوگیری از تحریک آنها، راه‌های مناسب‌تری برای مدیریت زنبورها در نزدیکی خانه شما هستند.

علائم گزیدگی زنبور

علایم گزیدگی و نیش زنبور به‌طور عمومی می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

درد و تورم: نیش زنبور باعث تزریق سم به بدن می‌شود که منجر به درد و تورم در منطقه‌ی گزیده شده می‌شود. اندازه‌ی تورم و درد ممکن است از شدید تا ملایم متغیر باشد.

قرمزی و التهاب: ناحیه‌ای که زنبور در آن گزیده است ممکن است قرمز و ملتهب شود.

سوزش و حساسیت: بعضی افراد ممکن است به نیش زنبور حساسیت داشته باشند و در اثر گزیدگی، سوزش و حساسیت قوی‌تری را تجربه کنند.

کهیر و کبودی: ممکن است در نقاطی که زنبور گزیده است، کهیر یا کبودی ایجاد شود.

علائم سیستمیک: در برخی افراد، گزیدگی زنبور می‌تواند علایم سیستمیکی مانند تنگی نفس، سردرد، تپش قلب، تهوع و استفراغ را ایجاد کند که نیاز به توجه پزشکی فوری دارد.

اگر شما یا یکی از دوستان شما توسط زنبور گزیده شد، بهتر است هر گونه واکنش غیرعادی یا علائم سیستمیکی را که ممکن است نشان‌دهنده‌ی حساسیت شدید باشد، را جدی بگیرید و در صورت علائم ذکر شده به پزشک خود گزارش دهید. در مواردی که حساسیت شدید و واکنش آنافیلاکتیک دارید، نیاز به مداخله فوری و تزریق آدرنالین ممکن است وجود داشته باشد. همچنین، ممکن است پزشک شما بعد از ارزیابی علائم و وضعیت شما، شما را به روش‌های درمانی دیگر همچون آنتی‌هیستامین‌ها و کورتیکواستروئیدها هدایت کند. اگر قبلاً به نیش زنبور حساسیت داشته‌اید، همچنین درنظر داشته باشید که در محل هایی که زنبور ها تعداد زیادی دارند حاضر نشوید.

مطالب مرتبط

سمپاشی حشرات در فروشگاه سمپاشی سوسک در فروشگاه سمپاشی فضای فروشگاه

سمپاشی فروشگاه

تقریباً هر فروشگاه با مواجهه با آفات و حشرات روبروست که این موجودات موذی می‌توانند خسارات جدی مثل آلودگی مواد غذایی، خرابی محصولات و کاهش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

مطالعه بیشتر»
ریشه کنی کنه کنه کبوتری سمپاشی کنه دام و کبوتر

سمپاشی کنه

اگر با هجوم کنه کبوتر سروکار دارید، مهم است که اقدامات مناسبی برای از بین بردن آنها انجام دهید. در حالی که سمپاشی کنه احتمالا بهترین روش ریشه کنی کنه و آفات است. برای سمپشی کنه با ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی مارمولک کرج سم مارمولک

سمپاشی مارمولک

قبل از اقدام به سمپاشی برای کنترل مارمولک‌ها، لازم است مطمئن شوید که واقعاً نیاز به این اقدام دارید یا خیر. مارمولک‌ها از آن دسته آفاتی محسوب می‌شوند که فواید زیادی دارند و کشتن آنها ممکن است به تعادل طبیعت و محیط زیست آسیب برساند. سمپاشی تضمینی مارمولک ها در کرج با سموم مناسب

مطالعه بیشتر»