سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی منازل کرج

سمپاشی منازل یک فرآیند مهم و حیاتی و برای حفظ بهداشت و سلامت عمومی ساکنان منازل باید با دقت بسیار انجام شود. به عنوان یک کارشناس سمپاشی با تجربه، قبل و بعد از انجام سمپاشی منازل باید به نکات مهمی توجه داشت تا فرایند سمپاشی اثر بخش تر باشد. در ادامه مطلب، به برخی از نکات مهم درباره سمپاشی خانه می‌پردازم.

قبل از سمپاشی منزل چه کنیم؟

1- شناسایی دقیق حشرات: ابتدا باید بگویم که قبل از اقدام به هرگونه سمپاشی، باید از ماهیت مشکل آگاه شوید. برای مثال، اگر شما با مشکل حشرات مانند کرم، مورچه، سوسک و … دست و پنجه نرم کرده‌اید، ابتدا باید نوع حشرات را شناسایی کنید یا با متخصصان با تماش بگیرید. برای مثال، اگر شما با مشکل مورچه روبرو هستید، باید به دنبال علائمی مانند خرابی در دیوارها و لانه آنها باشید

2- بعد از تشخیص نوع حشرات ممکن است نیاز باشد خودتان یا حیوانات خانگیتان به مدت یک تا 3 روز در خانه حضور نداشته باشید. بنابراین قبل از انجام سمپاشی از کارشناس مربوطه در اینباره سوال کنید.
3- در نظر داشته باشید که حتما با افراد متخصص در زمینه سمپاشی منازل تماس بگیرید و خودسرانه کاری نکنید زیرا در صورت سپردن این کار به افراد بی تجربه و انتخاب سم و دوز اشتباه نتها حشرات از بین نرفته بلکه ممکن است در برابر سم ها مقاوم شوند.
4- بهتر است وسایل منطقه ای که بیشترین تعداد حشرات در آنجا هستند را تخلیه کنید یا وسایل آن را به طور موقت جابجا کنید. برای مثال برای سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه بهتر است تمام ظروف را از محیط آشپزخانه خارج کنید.
5- در صورت نیاز به سمپاشی منزل، گل وگیاه آپارتمانی خود را از منزل خارج نمایید و در جایی ببرید که هوای تمیز و سالم داشته باشد.
6- قبل از سمپاشی ساختمان مواد خوراکی را در جای دیگری قرار دهید تا دچار مسمومیت نشوید.
7- قبل از سمپاشی حتما به همسایه های خود اطلاع دهید زیرا بهتر است آنها هم در نزدیک محل سمپاشی نباشند.

سمپاشی منازل کرج سمپاشی حشرات در ساختمان و خانه

چطور یک شرکت معتبر سمپاشی پیدا کنیم؟

همانطور که گفته شد سمپاشی منازل و ساختمان های دیگر باید زیر نظر کارشناسان آن انجام شود در غیر اینصورت با مشکلاتی غیر قابل پیش بینی روبرو خواهید شد

 • اولین مورد تجربه و تخصص شرکت سمپاشی است بنابرین باید باید سرویس دهنده ای با تجربه و تخصص کافی را انتخاب کنید که توانایی ارائه راهکارهای درست و مناسب را برای مشکلات شما را داشته باشد.
 • هزینه سمپاشی در مقایسه با کیفیت خدمات، باید مناسب باشد. معمولا بعد از بررسی محل قیمت دقیق به مشتریان اعلام می‌شود.
 • تجهیزات به روز و مناسب، باید اطمینان حاصل کنید که سرویس دهنده انتخابی، از تجهیزات و مواد سمپاشی با کیفیت و مناسب استفاده می‌کند.
 • رضایت مشتریان، نظرات و بازخوردهای دیگران در خصوص سرویس دهنده، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین شرکت سمپاشی کمک کند.

هزینه سمپاشی خانه بر چه اساسی مشخص می‌شود؟

سمپاشی خانه یک فرآیند مهم و حیاتی و برای حفظ بهداشت و سلامت عمومی ساکنان منازل باید با دقت بسیار انجام شود. به عنوان یک کارشناس سمپاشی با تجربه، قبل و بعد از انجام سمپاشی منازل باید به نکات مهمی توجه داشت تا فرایند سمپاشی اثر بخش تر باشد. در ادامه مطلب، به برخی از نکات مهم درباره سمپاشی منازل می‌پردازم.

سمپاشی دارای چند مرحله است ؟

سمپاشی منازل یا آپارتمان یک فرآیند مهم و حیاتی و برای حفظ بهداشت و سلامت عمومی ساکنان منازل است و  باید با دقت بسیار انجام شود. به عنوان یک کارشناس سمپاشی با تجربه، قبل و بعد از انجام سمپاشی منازل باید به نکات مهمی توجه داشت تا فرایند سمپاشی اثر بخش تر باشد. در ادامه مطلب، به برخی از نکات مهم درباره سمپاشی خانه می‌پردازم.

افراد خانه باید چند روز از محیط سمپاشی شده دور باشند ؟

این موضوع در مورد نوع سمپاشی و محیط خانه شما متغییر است. در صورتی که از سمپاشی با مواد شیمیایی قوی استفاده شده باشد، پیشنهاد می‌شود که حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت از محیط سمپاشی شده دور بمانید و بهتر است این زمان را تا ۷۲ ساعت افزایش دهید. در صورتی که از سمپاشی با محصولات آماده‌ی طبیعی استفاده شده باشد، معمولاً می‌توانید بلافاصله پس از سمپاشی خانه، بازگردید. با این حال، بهتر است از کارشناس مربوطه سؤال کنید.

نکات مهم سمپاشی خانه ساختمان مسکونی

نکات مهم سمپاشی منازل: خانه ویلایی و آپارتمان

سمپاشی منازل برای کنترل حشرات و آفات بسیار مهم است. در ادامه به برخی نکات مهم در انجام سمپاشی آپارتمان و منازل اشاره می‌کنم:

1- انتخاب زمان مناسب: بهترین زمان برای سمپاشی صبح با هوای خشک و بدون باد است. همچنین به دلیل اینکه زمات تخم گذاری حشرات در زمستان است بهتر است قبل از فصل زمستان برای جلوگیری اقدام کنید.

2- تهویه منزل: بعد از پایان سمپاشی، منزل را به خوبی تهویه کنید تا بوی شیمیایی سمپاشی در منزل باقی نماند.

3- پوشیدن لباس مناسب: در هنگام سمپاشی شخص مورد نظر باید با تجهیزات کامل سمپاشی را انجام دهد به طوری که باید لباسی با یقه بسته بپوشد و همچنین دستکش های مناسب استفاده کنید.

4- جمع آوری لوازم شخصی: قبل از شروع سمپاشی باید تمام لوازم شخصی، مانند لباس ها، کفش ها و غیره از منطقه سمپاشی حذف شوند.

5- عدم حضور حیوانات خانگی: برای جلوگیری از تماس حیوانات خانگی با محل سمپاشی، آنها را به منطقه دیگری از منزل منتقل کنید.

6- رعایت نکات ایمنی: در هنگام سمپاشی، باید نکات ایمنی را رعایت کنید و از تماس مستقیم با سموم جلوگیری کنید.

7-پس از سمپاشی: پس از سمپاشی، بهتر است منزل را به مدت چند ساعت تا 2 روز ترک کنید و سپس وارد آن شوید. همچنین باید لوازم شخصی و مبلمان را قبل از استفاده دوباره کاملاً خشک کنید.

برای از بین بردن بوی سمپاشی چه اقداماتی را باید انجام داد ؟

برای از بین بردن بوی سمپاشی در خانه، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • تهویه مطبوع: با باز کردن در و پنجره‌های خانه، هوای تازه وارد شود و بوی نامطبوعی که به دلیل استفاده از سمپاشی در فضا ایجاد شده است، کاهش پیدا خواهد کرد.
 • استفاده از بخور بو: با استفاده از بخور بو، بوی نامطبوع را می‌توانید از فضا حذف کنید. برای این منظور، می‌توانید هر نوع بخور بویی که دوست دارید را استفاده کنید، مثلاً بخور بوی لیمو یا روایح گیاهی.
 • استفاده از جاذب بو: می‌توانید از جاذب بویی مانند کربن فعال یا سدیم بیکربنات استفاده کنید. این مواد می‌توانند بوی نامطبوع را جذب کنند و به عنوان یک انتخاب دوست‌داشتنی برای حذف بو در فضایی که از سمپاشی استفاده شده، مورد استفاده قرار گیرند.
 • شستشو: با شستشوی لباس‌ها، سطوح و لباس‌هایی که به دلیل استفاده از سمپاشی در فضا، بوی نامطبوع گرفته‌اند، می‌توانید بو را از بین ببرید.

نوع سم مورد نیاز برای ازبین بردن حشرات

نوع سم مورد نیاز برای ازبین بردن حشرات بسته به نوع حشره و محل حضور آن متفاوت است. برخی از سم‌های پرکاربرد برای کنترل حشرات شامل پیرتروئیدها، ایمیداکلوپرید، اسپینوزاد و کلرپیریفوس هستند. این سم‌ها در قالب اسپری، دانه، مایع و… عرضه می‌شوند و می‌توانند برای کنترل حشرات خانگی مانند مورچه، مگس، کرم و… مورد استفاده قرار گیرند. همچنین، در باغ، مزرعه و گلخانه‌ها ممکن است سم‌های دیگری نیز برای کنترل حشرات مورد استفاده قرار گیرند.

اما به این نکته توجه داشته باشید که خود سرانه سمی را خریداری نکنید زیرا ممکن است تاثیری نگذارد و حتی به تعداد حشرات اضاه شود  بناباریان قبل از استفاده از هر نوع سم، بهتر است از افراد و شرکت های معتبر راهنمایی بگیرید.

خطرات سمپاشی در خانه چیست ؟

استفاده نادرست از سموم شیمیایی می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی افراد و محیط زیست به دنبال داشته باشد. برخی از خطرات سمپاشی در منازل عبارتند از:

 • مسمومیت: استفاده از مواد شیمیایی نامناسب یا بازدید از منطقه پس از سمپاشی، می تواند به علت استنشاق بخارات سموم باعث مسمومیت شود.
 • خطر انفجار: برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده در سمپاشی قابل اشتعال هستند و باعث ایجاد حریق و انفجار می‌شوند.
 • آلرژی: برخی از مواد شیمیایی می‌توانند باعث بروز آلرژی در افراد حساس شوند.
 • آلودگی محیط زیست: استفاده نادرست از سمپاشی می‌تواند به آلودگی محیط زیست منجر شود.

بهترین راه برای کاهش خطرات سمپاشی در منازل، جلوگیری از استفاده مواد شیمیایی نامناسب ، اطمینان حاصل کردن از متخصص بودن شرکت سمپاشی و استفاده از تجهیزات محافظتی مانند ماسک و دستکش است.

مطالب مرتبط

سمپاشی ساس تختخوابی سمپاشی ساس در کرج روش‌های مقابله با ساس

سمپاشی ساس

معرفی سلاح نهایی در نبرد شبانه با مهاجمان شب: اسپری ساس و سموم مناسب ساس ها شما را از گزش های فراوان و بی خوابی

مطالعه بیشتر»
سمپاشی حشره کک در کرج سمپاشی کک د رمنزل کک چیست و چطور نیش می‌زند؟

سمپاشی کک

اگر تحت هجوم به کک ها قرار گرفتید، توصیه می شود با یک سرویس کنترل آفات حرفه ای مشورت کنید تا به طور موثر مشکل را از بین ببرید.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی حشرات در فروشگاه سمپاشی سوسک در فروشگاه سمپاشی فضای فروشگاه

سمپاشی فروشگاه

تقریباً هر فروشگاه با مواجهه با آفات و حشرات روبروست که این موجودات موذی می‌توانند خسارات جدی مثل آلودگی مواد غذایی، خرابی محصولات و کاهش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی رستوران کرج سمپاشی حشرات و آفات رستوران

سمپاشی رستوران

سمپاشی رستوران و مراکز تهیه غذا در سمپاشی رستوران و سمپاشی مراکز تهیه غذا یکی از جنبه‌های حیاتی در حفظ بهداشت و سلامت مشتریان است.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی عنکبوت در کرج سم عنکبوت

سمپاشی عنکبوت

احتمالا شما هم با تارهای عنکبوت یا عنکبوت های کوچک در خانه موجه شده اید. در واقع این عنکبوت ها خطر چندانی ندارند اما برخی

مطالعه بیشتر»