سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی کارخانه

کارخانه‌ها و مراکز صنعتی یا کارگاه ها به عنوان مکان‌های تولیدات صنعتی در فرآیند تولید و انبارداری با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شوند. یکی از این چالش‌ها حفظ سلامت و بهداشت محیط کار است. حشرات و آفات به عنوان عواملی که می‌توانند به سلامت کارکنان و کیفیت محصولات آسیب برسانند، اهمیت زیادی دارند. در این مقاله، به بررسی نیاز به سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی پرداخته و روش‌ها و مزایای استفاده از این رویکرد را بررسی می‌کنیم.

عوامل تاثیرگذار بر حضور حشرات و آفات در مراکز صنعتی

حشرات و آفات می‌توانند به دلایل مختلفی در محیط‌های صنعتی حضور داشته باشند:

 • محیط گرم و مرطوب: کارخانه‌ها و مراکز صنعتی معمولاً دارای محیط‌های گرم و مرطوب هستند که برای حشرات مناسب است.
 • تخلیه فاضلاب: عدم مدیریت صحیح فاضلاب‌ها می‌تواند محیط مناسبی برای پرورش حشرات فراهم کند.
 • ذخیره‌سازی مواد غذایی: کارخانه‌های که معمولاً مواد غذایی و مواد قابل تجزیه را در انبارهایشان نگهداری می‌کنند که بیشتر در معرض حمله حشرات و آفات هستند.

 

حشرات و آفات در مراکز صنعتی سمپاشی در کارخانه سمپاشی تضمینی کارخانه ها

اهمیت سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی

 • حفظ سلامت کارکنان: حشرات می‌توانند بیماری‌هایی مثل مالاریا یا دنگ را به انسان‌ها منتقل کنند. سمپاشی منظم می‌تواند از اینگونه انتقال بیماری‌ها جلوگیری کند.
 • حفظ کیفیت محصولات: حشرات ممکن است به محصولات صنعتی یا مواد غذایی انبار شده آسیب برسانند و کیفیت آنها را کاهش دهند بنابراین صاحبان انبارهای مواد غذایی باید بسیار به این موضوع توجه داشته باشند تا از خساراتپیش رو جلوگیری کنند.
 • اقتصادی بودن: عدم مدیریت حشرات می‌تواند به افت اقتصادی بزرگی منجر شود. مثلاً خسارات به بخش کشاورزی در نتیجه حمله حشرات به محصولات مزارع.
 • جلوگیری از آسیب های آفات و موش ها: برای مثال ورود موش ها به بخش های مهم کارخانه ها مانند سالن تولید و یا انبار های مواد غذایی یا انبار نگهداری مواد اولیه می تواند باعث آلوده شدن آنها و همجنین تخریب تجهیزات کارخانه شود. موش ها با قدرت جویدن می توانند باعث آتش سوزی در کارخانه ها و مارکز صنعتی شوند.
 • پایین آمدن اعتبار تولیدات: برای مثال حضور حشرات موذی در بخش بسته بندی می تواند اعتبار محصول و برند کارخانه را پایین بیاورد همچنین ماموران بهداشت در صورت مشاهده این موارد جریمه سنگین در نظر می‌گیرند یا حق پلمپ دارند.
 •  

روش‌های سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه و واحدهای صنعتی

برای مدیریت حشرات و آفات در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی یا کارگاه ها، روش‌های مختلفی وجود دارد:

 • استفاده از سموم شیمیایی: این روش شامل استفاده از سموم شیمیایی مخصوص به منظور کشتن حشرات و آفات است. این روش معمولا تاثیر بسیار خوبی دارد اما در صورتی که از افراد متخصص در زمینه سمپاشی حشرات و آفات کمک بگیرید در غیر این صورت اماکان دارد نتیجه عکس دهد.
 • کنترل بیولوژیک: این روش شامل استفاده از دشمنان طبیعی حشرات مانند پرندگان یا مورچه‌ها برای کنترل حشرات است.
 • استفاده از تکنولوژی: تکنولوژی‌هایی مانند دوربین‌های حرارتی و دستگاه‌های الکترونیکی می‌توانند

به تشخیص حشرات و آفات کمک کنند.

 • استفاده از تله‌های نورانی به عنوان یکی از روش‌های مدیریت حشرات می‌تواند در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی موثر باشد. این تله‌ها عمدتاً برای کشتن و جذب حشرات مانند مگس‌ها و سایر حشرات به کار می‌روند. از مزایای این تله ها می‌توان گفت:
 1. کارایی موثر و خوبی در جذب حشرات دارند.
 2. استفاده آسان و همیشگی
 3. عدم نیاز به سموم شیمیایی
سمپاشی کارخانه و واحدهای صنعتی سمپاشی حشرات در کارخانه

شرایط انجام سمپاشی در مراکز صنعتی و کارخانه ها

معمولا اگر از متخصصین سمپاشی بپرسید؛ پیشنهاد می‌کنند حتما هر 3 الی 4 ماه از یک متخصص بخواهید تا از محل شما بازدید کند و در صورت مشاهده نشانه هایی از حضور حشرات یا آفات سریعا اقدام به سمپاشی کارخانه کنید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد روش های مختلف سمپاشی مراکز صنعتی و کارگاه های تولیدی با شماره تماس های درج شده در سایت تماش بگیرید.

سمپاشی مراکز صنعتی و کاخانه ها توسط شرکت هوپاد صنعت در کرج

شرکت هوپاد صنعت ایمن پادمیرا با بیش از 10 سال سابقه در زمینه مبارزه با حشرات و آفات در تمام مناطق کرج ارائه دهنده خدمات سمپاشی به مرکز صنعتی است. همچنین متخصصین ما بعد از بازدید مرحله اول از فضای کارخانه، به شما برنامه ای پیشنهاد می‌دهند که در آن نکات لازم برای بهتر کردن شرایط ایمنی و پاکسازی فضا آورده شده بنابراین طبق این برنامه می‌توانید از همکاران ما درخواست کنید که هر 3 الی 4 ماه یکبار از کارخانه شما بازدید کنند و در صورت نیاز اقدامات مناسب جهت حفظ سلامت کارکنان و محصولات انبار شده صورت می‌گیرد.

مطالب مرتبط

سمپاشی پشه سمپاشی پشه در کرج سمپاشی پشه در مناطق مختلف

سمپاشی پشه

پشه‌ها به عنوان یکی از حشرات ناخوشایند و آزاردهنده شناخته می‌شوند. آنها نه تنها عوارضی برای انسان‌ها ایجاد می‌کنند، بلکه باعث انتقال بیماری‌های خطرناک مانند

مطالعه بیشتر»
سمپاشی سوسک ریز در کرج سمپاشی آشپزخانه برای سوسک ریز

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه

سوسک های ریز در صورت عدم سمپاشی صحیح و به موقع، در مدت بسیار کم تعدادشان افزایش یافته و مقابله با آنها سخت تر خواهد شد به همین دلیل شرکت سمپاشی هوپاد به شما پیشنهاد می‌کند در اسرع وقت نسبت به سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه اقدام فرمایید.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی حشرات در فروشگاه سمپاشی سوسک در فروشگاه سمپاشی فضای فروشگاه

سمپاشی فروشگاه

تقریباً هر فروشگاه با مواجهه با آفات و حشرات روبروست که این موجودات موذی می‌توانند خسارات جدی مثل آلودگی مواد غذایی، خرابی محصولات و کاهش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

مطالعه بیشتر»