سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی کنه

هجوم آفات و حشرات در محل هایی که بهداشت به خوبی رعایت نشود همیشه محل مناسبی برای رشد حشرات مختلف بوده اما دوست عزیز نگران نباش زیرا ما در مرکز سمپاشی با یک دهه تجربه در زمینه دفع آفات در کنار شما هستیم. سمپاشی کنه یکی از سخت ترین انواع سمپاشی است زیرا با حیوانات از جمله کبوتر و یا پرندگان خانگی در ارتباظ هستیم و باید نکات مهمی را رعایت کنیم که منجر به آسیب به حیوانات نشود. برای ثبت درخواست سمپاشی کنه در کرج و اطلاع از هزینه سمپاشی کنه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. همکاران ما در اسرع وقت مشکل شما را پیگیری می‌کنند.

سمپاشی کنه در کرج مراحل زندگی کنه کنه کبوتری چیست؟

آشنایی مختصر با کنه

حشره کنه به عنوان آکارین شناخته می شود، یک بندپای کوچک است که متعلق به زیر کلاس Acari است. اندازه آنها معمولاً کوچک است و طول آنها بین 0.1 تا 1.5 میلی متر است.

کنه ها در زیستگاه های مختلف در سراسر جهان از جمله خاک، آب و در مجاورت گیاهان و حیوانات یافت می شوند. در حالی که برخی از کنه‌ها آزادانه زندگی می‌کنند و نقش‌های مفیدی در اکوسیستم دارند، برخی دیگر انگلی هستند و می‌توانند به انسان، حیوانات و گیاهان آسیب برسانند.

کنه‌های انگلی از خون، پوست یا بافت‌های میزبان خود تغذیه می‌کنند که منجر به مشکلات سلامتی مختلفی می‌شود. به عنوان مثال، کنه Sarcoptes scabiei باعث ایجاد گال در انسان می شود و در نتیجه خارش شدید و مشکلات پوستی ایجاد می‌کنند.

در کشاورزی، برخی از کنه ها آفاتی هستند که به محصولات کشاورزی حمله می کنند و به گیاهان آسیب می رسانند. به عنوان مثال، کنه‌های عنکبوتی به دلیل توانایی‌شان در آلوده کردن طیف وسیعی از گیاهان و تغذیه از شیره آن‌ها، که منجر به توقف رشد و تغییر رنگ برگ‌ها می‌شود، شناخته شده‌اند.

به طور کلی، کنه‌ها گروه متنوعی از بندپایان با گونه‌های متعددی هستند که نقش‌های مثبت و منفی در طبیعت دارند و می‌توانند بر سلامت انسان، حیوان و گیاه تأثیر بگذارند.

ریشه کنی کنه کبوتر

بطور کلی می‌توان گفت کنه کبوتر یکی از شایع ترین انواع کنه در ایران است. کنه کبوتر با نمام علمی (ارگاس پرسیکوس) که به کنه مرغی هم معروف است. همانطور که از اسمش مشخص است بیشتر محل تکثیر و رشد این کنه در اطراف لانه کبوتر ها و مرغداری هاست که در صورت رعایت نکردن بهداشت این حشره رشد می‌کند. کنه ارگاس یا کنه مرغی، بدنی تخم مرغی شکل یا گلابی شکل و پهن دارند.

در طی این چند سال ما تجربه کرده ایم که شاید اعضای ساختمان اطلاعی از لانه کبوتر ها روی پشت بام خانه‌شان نداشته باشند و پرنده هایی مثل یا کریم لانه کر ده باشند و آلوده به کنه کبوتر باشند این امکان وجود دارد که این حشره از طریق راه های نفوذ به داخل منزل نفوذ کنند، معمولا طبق آخر گزارش های بیشتری نسبت به هجوم کنه ها اعلام می‌کنند. کارشناسان ما بعد از حضور در محل با استفاده از سموم مناسب که ترکیبی از سموم فسفره و پیرتیروئیدی برای ریشه کنی کنه و  سمپاشی کنه استفاده می‌کنند و بعد از سمپاشی لانه کبوتر ها داخل منزل هم باید به خوبی سمپاشی شود.

با پرندگان آلوده به کنه چه باید کرد کنه کبوتز سمپاشی کنه

با پرندگان آلوده به کنه چه باید کرد؟

در صورتی که کبوترها یا پرندگان اهلی به کنه آلوده شده باشند، اتخاذ تدابیر مناسب برای رفع این مشکل مهم است. در ادامه لیست اقداماتی که باید انجام دهید را آورده ایم:

 1. پرندگان مبتلا را جدا کنید: پرندگانی را که دارای کنه هستند از پرندگان سالم جدا کنید تا از سرایت کنه به سایر پرندگان جلوگیری شود.
 2. با دامپزشک مشورت کنید: برای راهنمایی در مورد نحوه برخورد صحیح با این وضعیت، با دامپزشکی که متخصص در پزشکی پرندگان است تماس بگیرید. به طور خودسرانه از انواع سموم در لانه پرنده استفاده نکنید زیرا امکان مسمویت پرندگان وجود دارد.
 3. شناسایی گونه کنه: در صورت امکان سعی کنید گونه کنه را شناسایی کنید. این اطلاعات می تواند در تعیین بهترین مسیر عمل و خطرات احتمالی مرتبط با گونه های خاص کنه مفید باشد. در صورت نداشتن اطلاعات کافی از افراد متخصص و شرکت های سمپاشی و ریشه کنی کنه کبوتری کمک بگیرید.
 4. حذف کنه: با استفاده از موچین های با نوک ریز یا ابزارهای تخصصی اقدام به حذف کنه ها از روی بدن پرندگان کنید. کنه را به آرامی بدون پیچاندن یا له کردن از بدن پرنده مستقیماً بیرون بکشید. سپس از پماد آنتی بیوتیک سه گانه استفاده کنید. مراقب باشید که هیچ گونه عضوی از دهان کنه در پوست فرو نرفته باشد.
 5. محل را ضد عفونی کنید: محل نگهداری پرندگان را کاملا تمیز و ضد عفونی کنید تا کنه ها یا تخم های باقی مانده از بین بروند. از ضدعفونی کننده های مناسب توصیه شده توسط دامپزشک استفاده کنید.
 6. درمان پرندگان: دامپزشک شما ممکن است داروها یا درمان های مناسبی را برای از بین بردن کنه برای پرندگان مبتلا تجویز کند. دستورالعمل های آنها را در مورد دوز و تجویز به دقت دنبال کنید.
 7. اقدامات پیشگیرانه: اقدامات پیشگیرانه را برای کاهش احتمال آلودگی آتی کنه انجام دهید. این ممکن است شامل نظافت منظم پرندگان، حفظ شرایط زندگی تمیز و بهداشتی و اجرای اقدامات پیشگیرانه کنترل کنه توصیه شده توسط دامپزشک باشد.
مطالعه بیشتر

تفاوت کک و کنه در چیست؟

مراحل سمپاشی کنه کبوتر، مرغی و دامی

اگر با هجوم کنه کبوتر سروکار دارید، مهم است که اقدامات مناسبی برای از بین بردن آنها انجام دهید. در حالی که سمپاشی کنه احتمالا بهترین روش ریشه کنی کنه و آفات است، مهم است که ایمنی و اثربخشی روش را در نظر بگیرید. در ادامه دستورالعمل های کلی در مورد نحوه رسیدگی به مشکل کنه کبوتر را به شما ارائه داده‌ام، اما لطفاً از هر اقدامی متناسب با شرایط خود با یک متخصص حرفه ای کنترل آفات مشورت کنید. ما برای کمک رسانی به شما آماده ایم

 • مناطق آلوده را شناسایی کنید: محل لانه سازی کبوترها و همچنین مناطقی که توسط کنه ها تحت تاثیر قرار گرفته اند را مشخص کنید. کنه‌های کبوتر معمولاً در نزدیکی لانه‌های پرندگان، روی تاقچه‌ها، در اتاق زیر شیروانی یا نزدیک دریچه‌ها یافت می‌شوند. و گاهی امکان نفوذ به داخل منزل از طریق شکاف ها کانال های کولر راهم دارند.
 • محل را تمیز کنید: قبل از اقدام به هر گونه درمانی، مناطق آلوده را کاملا تمیز و ضدعفونی کنید. هر گونه زباله، پر و فضولات پرندگان را حذف کنید تا منابع غذایی و مکان های مخفی برای کنه ها به حداقل برسد. برای جلوگیری از استنشاق یا تماس مستقیم با کنه ها از وسایل حفاظتی مناسب مانند دستکش و ماسک استفاده کنید.
 • با یک متخصص مشورت کنید: توصیه می شود با یک شرکت حرفه ای کنترل آفات با تجربه در درمان کنه پرندگان تماس بگیرید. ما در مرکز سمپاشی هوپاد می توانیم شدت آلودگی را ارزیابی کنیم و درمان های مناسب را توصیه کنند و شما در مورد ایمنی پرندگان و خسلامت خودتان هیچ نگرانی نداشته باشید.
 • توصیه‌های حرفه‌ای را دنبال کنید: بسته به شدت آلودگی، کارشناس کنترل آفات ممکن است روش‌های مختلفی مانند استفاده از حشره‌کش، بخور کردن یا برداشتن لانه‌های پرنده را پیشنهاد کند. آنها از محصولاتی استفاده خواهند کرد که به طور خاص برای کنترل کنه پرندگان فرموله شده اند.
 • نظارت و پیشگیری از هجوم‌های بعدی: پس از اتمام درمان، ناحیه مورد نظر را زیر نظر بگیرید. منطقه را تمیز نگه دارید و اقدامات پیشگیرانه مانند مهر و موم کردن نقاط ورودی، نصب توری پرنده و یا از بازگشت کبوترها در بالکن و پشت بام جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط

سمپاشی سوسک ریز در کرج سمپاشی آشپزخانه برای سوسک ریز

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه

سوسک های ریز در صورت عدم سمپاشی صحیح و به موقع، در مدت بسیار کم تعدادشان افزایش یافته و مقابله با آنها سخت تر خواهد شد به همین دلیل شرکت سمپاشی هوپاد به شما پیشنهاد می‌کند در اسرع وقت نسبت به سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه اقدام فرمایید.

مطالعه بیشتر»

about us

هوپاد صنعت ایمن پادمیرا معرفی  شرکت هوپاد صنعت ایمن پادمیرا با بیش از دو دهه تجربه در عرصه ایمنی و محیط زیست (HSE)، بهداشت حرفه‌ای

مطالعه بیشتر»
سمپاشی پارکینگ در کرج

سمپاشی پارکینگ

سمپاشی منظم و اصولی در پارکینگ‌ها امری ضروری است. در این مقاله، به معرفی اقدامات مهم قبل و بعد از سمپاشی پارکینگ، اهمیت سمپاشی اصولی، تفاوت‌ سمپاشی  بین پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، انتخاب شرکت‌سمپاشی معتبر می‌پردازیم

مطالعه بیشتر»
سمپاشی حشره کک در کرج سمپاشی کک د رمنزل کک چیست و چطور نیش می‌زند؟

سمپاشی کک

اگر تحت هجوم به کک ها قرار گرفتید، توصیه می شود با یک سرویس کنترل آفات حرفه ای مشورت کنید تا به طور موثر مشکل را از بین ببرید.

مطالعه بیشتر»