سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی کک

کک ها حشراتی هستند که حیوانات و انسان را به عنوان میزبان خود انتخاب کرده و از خون آنها تغذیه می‌کنند. این حشرات بسیار قوی هستند و ناقل برخی از بیماری ها هم می‌توانند باشند. کک ها در برابر حشره کش های معمولی مقاومت خوبی نشان می‌دهند اما در ادامه راهکارهایی برای خلاصی از کک ها بیان می‌کنیم. اگر در محیطی شاهد علائم حضور کک ها به تعداد زیاد بودید پیشنهاد می‌کنیم از خدمات تضمینی سمپاشی کک شرکت معتبر هوپاد بهره ببرید تا برای همیشه از شر کک ها خلاص شوید.

حشره کک چیست؟ خطرات حشره کک برای انسان سمپاشی کک

کک چیست و چطور زندگی می‌کند؟

در مورد شکل ظاهری حشره کک بایگ گفت که این حشرات بال ندارند و به دلیل داشتن پاهایی بلند توانایی جهیدن دارند. رنگ بدن انها قرمز مایل به قهوه‌ای است اما با چشم غیر مسلح مشکی دیده می‌شوند. آنها برای زنده ماندن از خون میزبان تغذیه می‌کنند و رد نیش آنها بسیار بزرگ تر از رد نیش پشه هاست و خارش بیشتری دارد.

کک ها انگل های خارجی هستند که از خون پستانداران و پرندگان از جمله انسان تغذیه می کنند. در حالی که چندین گونه کک وجود دارد، رایج ترین آنها کک گربه  (Ctenocephalides felis) است که می تواند طیف وسیعی از میزبان ها را آلوده کند.

این حشرات مزاحم معمولاً در مناطقی زندگی می کنند که میزبان آنها زمان زیادی را سپری می کند، مانند فرش، ملافه، مبلمان و محیط های بیرونی مانند باغ ها و حیاط ها. کک ها چرخه زندگی پیچیده ای دارند که از چهار مرحله تشکیل شده است: تخم، لارو، شفیره و بالغ. کک ماده بالغ پس از تغذیه از میزبان تخم می گذارد و این تخم ها معمولاً در محیط می ریزند. در شرایط مساعد، تخم ها در عرض چند روز از تخم بیرون می آیند و لاروهای ریز و بدون پا ایجاد می کنند. لاروها از بقایای آلی مانند مدفوع کک تغذیه می کنند و به شفیره تبدیل می شوند و در آنجا دچار دگردیسی می شوند. هنگامی که شفیره ها توسط ارتعاشات، گرما یا دی اکسید کربن تحریک می شوند، به کک بالغ تبدیل می شوند و برای جستجوی میزبان بیرون می آیند.

آسیب و خطراتی که کک ها برای انسان دارند؟

کک ها خطرات متعددی برای انسان دارند. در حالی که آنها عمدتاً از حیوانات تغذیه می کنند، می توانند میزبان خود را انسان انتخاب کند. نیش کک می تواند باعث خارش شدید، قرمزی و تورم شود که منجر به ناراحتی می شود. برخی از افراد ممکن است یک واکنش آلرژیک به نام درماتیت آلرژیک کک ایجاد کنند که با خارش شدید و التهاب پوست مشخص می شود. خاراندن بیش از حد نیش کک می تواند پوست را بشکند و خطر عفونت های باکتریایی ثانویه را افزایش دهد.

 

علاوه بر این، کک ناقل برخی از بیماری هاست. یکی از نمونه های شناخته شده طاعون بوبونیک است که توسط باکتری Yersinia pestis ایجاد می شود و از نظر تاریخی باعث ایجاد همه گیری های ویرانگر می شود. اگرچه نادر است، اما مواردی از طاعون که توسط کک منتقل می شود هنوز در برخی از نقاط جهان رخ می دهد. کک ها همچنین می توانند سایر عفونت های باکتریایی مانند تیفوس موش و بارتونلوزیس (بیماری خراش گربه) را منتقل کنند.

برای درک تفاوت های کک و ساس از نظر شکل ظاهری، علائم حضور و جای نیش حتما بر روی لینک کلیک کنید. 

مقایسه جای نیش کک و ساس

چطور از هجوم کک ها پیشگیری کنیم؟

جلوگیری از هجوم کک برای محافظت از انسان و حیوانات خانگی ضروری است. جارو کشیدن منظم فرش و اثاثه یا لوازم داخلی، شستن ملافه و لوازم جانبی حیوانات خانگی، و حفظ نظافت در محل زندگی می تواند به کنترل کک کمک کند. علاوه بر این، صاحبان حیوانات خانگی باید از محصولات مناسب کنترل کک طبق توصیه دامپزشکان استفاده کنند تا از میزبانی حیوانات خانگی خود جلوگیری کنند.

اما ممکن است شما در محیط جدیدی قرار گرفته باشید که آلوده به کک باشد و به دلیل نوع حرکت کک ها یعنی جهیدن وارد لباس و تن شما شوند و شما را به عنوان میزبان انتخاب کنند و در این صورت هیچ یک از راه های پیگیری عملی نیستند و باید به فکر سمپاشی کک ها و از بین بردن آنها باشید.

در مقابله با هجوم کک ها چه کنیم؟

اگر تحت هجوم به کک ها قرار گرفتید، توصیه می شود با یک سرویس کنترل آفات حرفه ای مشورت کنید تا به طور موثر مشکل را از بین ببرید. آنها می توانند از روش های مختلفی مانند حشره کش ها، جاروبرقی، تمیز کردن با بخار و درمان حیوانات خانگی با محصولات مناسب کنترل کک استفاده کنند. همچنین پیشنهاد می‌شود بعد از مشاهده علائم گزش با خارش شدید حتما لباس های خود را تکان دهید، زیر آب بگیرید و بشویید و در انتها در زیر نور آفتاب پهن کنید و تختخواب و محل خواب خود را با حشره کش های موجود در بازار اسپری کنید. اما اگر این شرایط ادامه دار بود احتمالا کک ها تخم ریزی کرده اند و تعداد بیشتری از کک ها در منزل شما جا خوش کرده اند در صورت نیاز به مشورت با کارشناسان مرکز سمپاشی هوپاد با شماره تماس‌های ما در سایت تماس بگیرید.

سموم پیشنهادی برای کنترل کک ها

برای سمپاشی  کک ها می‌توانید از سموم مالاتیون 2% – گامکسان 1% و دیارینون 2% استفاده کنید. اما قبل از استفاده از این سموم در صورت نداشتن تخصص حتما با افراد متخصص و شرکت های معتبر سمپاشی مشورت کنید. همچنین می‌توانید در شبکه های مجاز ما را دنبال کنید و سوال های خود را از آن طریق از ما بپرسید.

مرکز سمپاشی هوپاد پیشنهاد می‌کند در صورت مواجه با هجوم کک ها از سموم پیرتیروئیدی استفاده کنید زیرا خطرات کمتری برای انسان و حیوانات دارد.

مطالب مرتبط

سمپاشی سوسک ریز در کرج سمپاشی آشپزخانه برای سوسک ریز

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه

سوسک های ریز در صورت عدم سمپاشی صحیح و به موقع، در مدت بسیار کم تعدادشان افزایش یافته و مقابله با آنها سخت تر خواهد شد به همین دلیل شرکت سمپاشی هوپاد به شما پیشنهاد می‌کند در اسرع وقت نسبت به سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه اقدام فرمایید.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی حشرات در فروشگاه سمپاشی سوسک در فروشگاه سمپاشی فضای فروشگاه

سمپاشی فروشگاه

تقریباً هر فروشگاه با مواجهه با آفات و حشرات روبروست که این موجودات موذی می‌توانند خسارات جدی مثل آلودگی مواد غذایی، خرابی محصولات و کاهش رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی پارکینگ در کرج

سمپاشی پارکینگ

سمپاشی منظم و اصولی در پارکینگ‌ها امری ضروری است. در این مقاله، به معرفی اقدامات مهم قبل و بعد از سمپاشی پارکینگ، اهمیت سمپاشی اصولی، تفاوت‌ سمپاشی  بین پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، انتخاب شرکت‌سمپاشی معتبر می‌پردازیم

مطالعه بیشتر»
سمپاشی و تله گذاری در کارخانه

سمپاشی کارخانه

در این مطلب به بررسی نیاز به سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی پرداخته می‌شود و روش‌ها و مزایای استفاده از این رویکرد را بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر»

سمپاشی مار

دفع مارها و کنترل آنها می‌تواند یک چالش جدی در مناطقی با تنوع زیستی بالای مار ها باشد. محافظت از خود و اماکن زندگی از

مطالعه بیشتر»