سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

سمپاشی و پاکسازی انواع حشرات و آفات بدون بازگشت

تماس اورژانسی

12 نشانه ظاهری حضور موریانه در منزل

  1. تغییر شکل وسایل چوبی

اگر کفپوش چوبی شما موج دارشده یا خمیده شده است، این می تواند نشانه ای از حضور موریانه در منزل شما باشد. موریانه های زیرزمینی می توانند به کف پوش های چوبی آسیب وارد کنند، که باعث شود کفپوش چوبی شما تغییر رنگ داده یا ظاهری موج دار داشته باشد.

  1. چوب یا دیوار سوراخ شده یا آسیب دیده

آسیب های چوبی ناشی از موریانه ها را می توان در زیر و پشت سطوح مانند دیوارها و کف مشاهده کرد. موریانه ها دیوارهای شما را از داخل به بیرون می خورند، به همین دلیل است که تشخیص آنها دشوار است.

  1. موریانه های بال دار

اگر متوجه انبوهی از موریانه‌های پرنده در داخل یا نزدیک ملک خود شدید، نشان‌دهنده این است که موریانه‌ها ممکن است چندین سال در آن اطراف زندگی کرده باشند. موریانه های بالدار زمانی ظاهر می‌شوند که به دنبال جفت هستند تا در یک جای جدید مستقر شوند.

  1. بال های دور ریخته شده موریانه

بال های ریخته شده موریانه را می توان در نزدیکی پنجره های بسته، درها و سایر نقاط دسترسی به خانه یافت. موریانه ها با جذب نور از بیرون به سمت پنجره ها پرواز می کنند. آنها عمداً بالهای خود را هنگام فرود می‌ریزند زیرا دیگر به آنها نیاز نخواهند داشت. ممکن است متوجه انبوهی از این بال‌های دور ریخته شده باشید، اما این بدان معنا نیست که موریانه‌ها مرده‌اند، آنها در جای دیگری مشغول هستند.

  1. در یا پنجره چوبی به سختی باز می‌شود

هنگامی که موریانه ها در جستجوی سلولز از چوب می خورند، به چوب آسیب می رسانند و باعث خمیدگی یا تاب برداشتن آن می شوند. این آسیب می تواند باز و بسته کردن درها و پنجره های شما را دشوار کند.

  1. لوله های گلی

موریانه های زیرزمینی در زیر زمین لانه می کنند و تا از منبع غذایی تغذیه کنند. لوله های گلی به اندازه مداد را می توان در جایی یافت که موریانه های زیر زمینی در ان نزدیکی حضور داشته اند. این گونه موریانه برای زنده ماندن به دما و رطوبت خاصی نیاز دارد و تونل های آنها به جلوگیری از ورود هوای خنک و خشک کمک می کند و به طور موثر خانه شما را به محیطی تبدیل می کند که می توانند در آن رشد کنند.

  1. دیوار خشک آسیب دیده، حباب زیر رنگ یا کاغذ دیواری

دیوار خشک دارای کاغذ دیواری حاوی سلولز است همان چیزی که موریانه ها به دنبال آن هستند. هنگامی که موریانه ها شروع به جویدن می‌کنند، ردپاهای کوچکی را هم روی سطح و هم در داخل دیوار خشک از خود به جا می گذارند. ممکن است متوجه سوراخ‌هایی به اندازه کوچک در دیوار خشک یا کاغذ دیواری خود شوید که موریانه‌ها از آن عبور کرده‌اند. سوراخ های موریانه در دیوار خشک با لکه کوچکی از خاک پوشیده شده است و همچنین حباب های زیر کاغذ دیواری یا دیوار های رنگ  شده می تواند نشانه حضور موریانه ها باشد.

  1. بوی شدید کپک 

اگر متوجه بوی کپک شدید و نمی توانید منبع آن را پیدا کنید، با تکنسین سمپاشی موریانه تماس بگیرید احتمالا آنها در زیر دیوار ها یا کفپوش های خانه شما پنهان شده اند.

  1. فرو ریختن سقف یا آسیب های شدید به ساختمان

هجوم موریانه می تواند به عناصر ساختاری ساختمان شما آسیب برساند. موریانه ها می توانند به تیرهای نگهدارنده منزل شما حمله کنند و از آن تغذیه کنند و باعث کمانش تیرها و به خطر افتادن یکپارچگی ساختاری خانه شما شوند. به عنوان مثال، تیرهای نگهدارنده آسیب دیده از موریانه می توانند باعث فرورفتگی سقف و ترک خوردن و تخته های کف شوند. تونل زدن بی امان آنها می تواند باعث از بین رفتن کامل سازه های چوبی شود. تعمیر این آسیب ها می تواند بسیار دشوار و پرهزینه باشد.

  1. شل شدن کاشی و یا جیر جیر کردن پارکت های چوبی

هنگامی که موریانه ها از کف خانه شما حمله می‌کنند، می توانند کاشی ها را شل کنند. اگر تخته‌های چوبی دارید، آسیب موریانه باعث خمیدگی آن‌ها می‌شود و در نتیجه وقتی روی آن‌ها راه می‌روید و به نواحی آسیب‌دیده فشار وارد می‌شود، صدای زیادی ایجاد می‌شود.

تشخیص موریانه در خانه موریانه در منزل نشانه های حمله موریانه ها

روش هایی برای اطمینان از حضور موریانه ها در منزل ما

1. اگر مشکوک هستید به حضور موریانه ها در منزلتان، یک بخش از چوب یا دیواری که نشانه های خاصی دارد را جدا کنید و بررسی کنید.

انواع مختلف موریانه ها الگوهای متفاوتی از آسیب را در چوب به جا می گذارند. برای مثال موریانه های زیرزمینی چوب های نرم را می بلعند و یک الگوی لانه زنبوری مشخص در چوب ایجاد می کنند. به محض کشف آلودگی توسط موریانه بسیار مهم است که اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید.

 یکی از انواع آن موریانه فورموسان است که عمدتاً به دلیل تعداد زیاد آن بسیار حریص هستند. تعداد کلنی های موریانه فورموسان به میلیون ها نفر می رسد. در صورت عدم کنترل، این آفات می توانند آسیب قابل توجهی به خانه ها، نرده ها و تیرهای برق وارد کنند.

موریانه های چوب خشک بخش های بزرگی از چوب را می‌جوند. ظاهر آنها جدی است، اما بسیار کمتر از موریانه های زیرزمینی آسیب می‌زنند. کلنی های موریانه های چوب خشک معمولاً تنها چند هزار عضو دارند و معمولا چندین سال طول می کشد تا به این تعداد برسند. حتی زمانی که آنها به چنین اعدادی می رسند، کل کلنی تنها حدود 1⁄2 پوند (0.23 کیلوگرم) چوب در سال می خورند.

2. به دنبال شواهد دیگری از هجوم موریانه باشید. اگر با دقت نگاه کنید، ممکن است بتوانید سرنخ هایی از هجوم موریانه ها را پیدا کنید، حتی اگر نتوانید خود حشره را ببینید. نشانه‌های بصری کلنی موریانه‌ها می‌تواند شامل کاشی‌های شل، سوراخ‌های دقیق روی دیوار خشک، چوب‌های آسیب‌دیده که به راحتی خرد می‌شوند یا چوب‌هایی که هنگام ضربه زدن توخالی به نظر می‌رسند.

3. موریانه های چوب خشک در سازه های چوبی، از جمله چوب استفاده شده برای ساخت ساختمان، مبلمان و کف یا پارکت های چوبی سخت زندگی می کنند. از آنجا که آنها در داخل مناطقی که از آنها تغذیه می کنند زندگی می کنند، تقریباً هرگز خارج از کلنی دیده نمی شوند. اما آنها نشانه هایی از حضور خود را به جا می گذارند. موریانه‌های چوب خشک، گلوله‌های مدفوعی به نام فرس را به بیرون از تونل‌ها و محفظه‌های خود می‌اندازند. این تپه‌های چوبی روی کف‌پوش‌ها در زیر بخش‌های آلوده چوب جمع می‌شوند.

4. با یک پیچ گوشتی بزرگ به بخش هایی از چوب ضربه بزنید. اگر چوب توخالی به نظر می رسد، ممکن است مورد حمله یکی ازآفات چوب قرار گرفته باشد.

5. از آنجا که فقط موریانه ها به وسایل چوبی آسیب نمی‌زنند مورچه های نجار و سوسک های خاص نیز چوب را می بلعند. مهم است که تعیین کنید کدام آفت به خانه شما نفوذ کرده است تا اقدام مناسبی انجام دهید برای این تست می‌توانید از یک گوشی پزشکی کمک بگیرید اگر صدایی از زیر دیوارها شنیدید احتمالا مورچه های نجار هستند و نه موریانه

نشانه های هجوم موریانه ها به منزل ما خطرات حمله موریانه ها
مطالعه بیشتر

موریانه ها چه خطراتی دارند؟

تنها خطری که موریانه ها می توانند داشته باشند زمانی است که به سازه خانه و دیوارها و سقف های چوبی، یا پله های چوبی یا کفپوش ها، حمله می‌کنند و در اثر فعالیت تغذیه موریانه ها به شدت این بنا ها ضعیف شده و ممکن است بخش هایی از ساختمان یا خانه تخریب شود. از آنجا که موریانه‌ها به صورت کلونی زندگی می‌کنند زمانی که شما متوجه حضور آنها می‌شوید احتمالا موریانه ها آسیب‌های زیادی به خانه یا وسایل شما وارد کرده اند بنابراین بعد از مشاهده نشانه های حضور موریانه ها در خانه حتما با شرکت های شمپاشی معتبر تماس بگیرید و در سریع ترین زمان ممکن سمپاشی موریانه ها را انجام دهید. برای مشاوره رایگان و هرگونه سوال در مورد حشرات دیگر می‌توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آیا موریانه های نیش می‌زنند؟

همانطور که در اتا گفتیم تمام حشرات نیش می‌زنند اما موریانه ها در صورت احساس خطر، احتمالا انسان یا حیوانات خانگی را گاز می گیرند. اما تمایلی به گاز گرفتن ندارند و حتی نیش آنها جدی یا سمی نیست بیماری زا نیستند. بنابراین، هر گونه تماس با بدن انسان باعث هیچ نوع عفونتی نمی شود.

اکثر افرادی که توسط موریانه گزیده می شوند، فقط درد یا سوزش خفیف و یک لکه قرمز کوچک را تجربه می کنند که ظرف یک یا دو روز از بین می رود.

آیا موریانه ها برای انسان خطرناک هستند؟

موریانه ها برای انسان ها خطرناک نیستند زیرا بیماری مضری به انسان منتقل نمی‌کنند. اگرچه آنها مانند هر حشره دیگری قادر به نیش زدن هستند، اما نمی توانند به انسان آسیبی وارد کنند.

با این حال، برخی از افراد ممکن است به موریانه ها آلرژی داشته باشند و شاهد حملات آسم در این افراد باشیم همچنین، مشخص شده است که برای کسانی که به گرد و غبار چوب حساسیت دارند، زندگی در خانه‌ای که موریانه‌ها به آن حمله کرده‌اند، آزاردهنده است.

مطالب مرتبط

سمپاشی پارکینگ در کرج

سمپاشی پارکینگ

سمپاشی منظم و اصولی در پارکینگ‌ها امری ضروری است. در این مقاله، به معرفی اقدامات مهم قبل و بعد از سمپاشی پارکینگ، اهمیت سمپاشی اصولی، تفاوت‌ سمپاشی  بین پارکینگ‌های عمومی و خصوصی، انتخاب شرکت‌سمپاشی معتبر می‌پردازیم

مطالعه بیشتر»
سمپاشی و تله گذاری در کارخانه

سمپاشی کارخانه

در این مطلب به بررسی نیاز به سمپاشی حشرات و آفات در کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی پرداخته می‌شود و روش‌ها و مزایای استفاده از این رویکرد را بررسی می‌کنیم.

مطالعه بیشتر»
سمپاشی مورچه تضمینی

سمپاشی مورچه

مورچه‌ها، موجودات جالب و خردمندی هستند که در تمام نقاط جهان یافت می‌شوند. با این حال، وجود آنها در فضاهای زندگی ما می‌تواند مزاحمتی مشکل‌ساز

مطالعه بیشتر»